مدیر روابط عمومی و آموزش همگانی

شما اینجا هستید

 

لینک  سایت جشنواره :   http://www.snww.ir/

لینک موشن گرافی :   http://www.snww.ir/IMG_0742.MOV

روابط عمومی  و آموزش همگانی شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان به منظور ترویج مصرف بهینه آب در جامعه،ساخت  25 فیلم صد ثانیه ایی با هنرمندی بازیگران حرفه ایی را  در دستور کار قرار دادکه  مقرر گردید این فیلم ها از شبکه های مجاز اجتماعی و سیمای مرکز اصفهان پخش شود.

شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان در هفته صرفه جویی در آب به منظور ترغیب همه اقشار مردم اقدام کوهگشت خانوادگی در کوه صفه نمود.
کوهگشت خانوادگی با استقبال بسیاری از شهروندان اصفهانی قرارگرفت بطوریکه بالغ بر 10 هزار نفر از اصفهانی در همایش کوهگشت خانوادگی شرکت کردند.
کوهگشت خانوادگی که شرکت آب و فاضلاب با هماهنگی هیات کوهنوردی استان برگزار نمود از ساعت 6:30 صبح روزجمعه 8تم تیر ماه آغاز و در ساعت 10 صبح به پایان رسید.

چهارمین و آخرین برنامه از سلسله کارگاه های سازگاری با کم آبی؛ ویژه اعضای سازمان مردم نهاد کشتی نجات در قالب تور بازدید از سد زاینده رود و تصفیه خانه آب اصفهان برگزار شد.
در این تور آموزشی بیش از 30  نفر از اعضای سمن کشتی نجات با حضور در محل سد زاینده رود واقع در شهرستان چادگان و تصفیه خانه آب اصفهان واقع در روستای باباشیخعلی، از نزدیک با وضعیت ذخایر آبی و همچنین چگونگی مراحل تصفیه آب آشنا شدند.

امکان ثبت درخواست لوازم کاهنده مصرف آب از طریق پرتال آبفای استان اصفهان فراهم شد.
بر اساس لینک یا پیوند ایجاد شده بر روی پایگاه اینترنتی شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان به نشانی www.abfaesfahan.ir  مشترکین این شرکت می توانند با ورود به صفحه لوازم کاهنده مصرف آب، شناسه قبض و شماره تلفن همراه خود را وارد کرده و پس از مشاهده اطلاعات ثبت شده در سیستم، گزینه ارسال درخواست را انتخاب کنند.

 مدیرعامل شرکت آب وفاضلاب استان اصفهان گفت:شهر ورزنه در انتهای رودخانه زاینده رود، جایی  که به  تالاب بین المللی  گاوخونی ختم می شود  قراردارد که در تابستان سال جاری برای گذر از بحران کم آبی  این منطقه  آب انبارها وارد مدار بهره برداری شدند

عضو شوراي اسلامي شهر اصفهان در دومين جلسه آموزشي اعضاي سازمان مردم نهاد كشتي نجات با بيان اين كه امروز جامعه با تاثير از سبك زندگي غربي دچار مصرف زدگي و فردگرايي شده است افزود: بر اساس آموزه هاي ايراني و اسلامي، انسان در طول زندگي خود بايد همواره به تامين منافع جمعي توجه داشته باشد.بطوریکه تغییر سبک زندگی برای سازگاری با کم آبی دراصفهان ضروریست
دكتر كوروش محمدي با اشاره به مشكلات ناشي از كم آبي و عدم مصرف صحيح آب افزود: براي تغيير رفتار افراد، بايد نگرش آن ها را نسبت به مسئله حياتي آب عوض كرد و اين كار جز با آموزش و ارتقاء سطح دانش ميسر نيست.  

در برنامه رادیویی جاری حیات که با موضوع مصرف بهینه آب در شهرستان کوهپایه برگزارشد ،مدیر آبفا این شهرستان گفت: هم اکنون  با حفر 3 حلقه چاه جدید در کوهپایه ، پیش بینی می شود در تابستان سال جاری با کمبود 20 تا 25 لیتر در ثانیه کمبود آب مواجه شویم چراکه در حال حاضر بغیر از تامین آب شرب 3 شهر تودشک، سجزی و کوهپایه،آب شرب  2 مجتمع روستایی که بالغ بر 40 روستا می شوند را تامین می کنیم .

سخنگوی شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان با اشاره به کاهش 40 درصدی آب انتقالی به تصفیه خانه باباشیخ‌علی، گفت: سناریویی برای جیره بندی در دستور شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان نیست و در صورتی که روند کم آبی ادامه یابد، تصمیمات جدیدی در خصوص مدیریت آب اصفهان اتخاذ خواهد شد.
سیداکبر بنی طبا در خصوص افت فشار و قطعی آب اصفهان ، اظهار کرد: پیش از کمبود و افت شدید آب روز گذشته اصفهان، موضوع را در رسانه های جمعی اطلاع رسانی کردیم، چرا که میزان آب انتقالی از زاینده رود به تصفیه خانه باباشیخ‌علی 40 درصد کاهش یافته بود، بنابراین پیش بینی می کردیم که ذخایر منابع آب اصفهان رو به کاهش می رود.

فرماندار اصفهان بر لزوم همکاری ادارات، نهادها و دستگاه های اجرایی در مدیریت مصرف بهینه آب تاکید کرد.
احمد رضوانی در نشست کارگروه فرهنگی – اجتماعی و مدیریت بحران خشکسالی شهرستان اصفهان سخن می گفت افزود: با توجه به خشکسالی های پیاپی، کاهش منابع آبی و افزایش جمعیت، لزوم برنامه ریزی همه جانبه برای سازگاری با کم آبی و کاهش آسیب های اجتماعی ناشی از خشکسالی بیش از پیش احساس می شود.
وی همچنین از اقدام شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان در توزیع اقلام کاهنده مصرف تقدیر کرد و خواستار تجهیز دستگاه های اجرایی و اماکن عمومی به لوازم کاهنده مصرف شد.

صفحات